אם החיסכון שלכם מיועד לטווח בינוני או ארוך, תוכלו להשקיע את הכסף בקופת גמל. בקופות הגמל מסלולים שונים של השקעות - מסלול מנייתי, מסלול אג"חי, מסלול סולידי שקלי ועוד (ניתן גם לשלב מסלולים יחד). בקרן השתלמות ניתן להשקיע כסף לטווח בינוני או ארוך (הכסף ניתן למשיכה לאחר 6 שנים), והרווחים פטורים ממס הכנסה.

למה לבחור בקופת גמל?

קופת גמל מיועדת לחיסכון לטווח בינוני או ארוך. את הסכום שצברתם עד 2008 תוכלו למשוך בבת אחת בגיל הפרישה, ואת יתרת הסכום (מה שנחסך מ-2008 ועד לפרישה) תוכלו לקבל בתקופת הפנסיה כקצבה חודשית, כמו משכורת. כמובן, ככל שתחסכו יותר - כך תיהנו מקצבה גדולה יותר כאשר תגיעו לתקופת הפנסיה. בקופות הגמל מסלולים שונים - מסלול מנייתי, מסלול אג"ח, מסלול סולידי שקלי ועוד, וכן - מסלולים מעורבים.

המדינה העניקה הטבות מס בהפקדה לקופת גמל לשכירים ולעצמאיים כדי לעודד את הציבור להפריש לפנסיה. אחוזי הטבת המס שונים ממגזר למגזר, וכך גם תקרות ההפקדה לסכומים שעליהם ניתן לקבל הטבת מס.

כאשר המומחים בקדמא מנהלים את קופת הגמל שלכם, אנחנו דואגים לעקוב באופן שוטף אחר הכסף וקובעים במה להשקיע, מה לקנות, מה למכור, האם להגדיל את הסיכון או לחילופין, להקטין חשיפה למניות, האם לפזר את הסיכון במספר אפיקי השקעה ועוד. המטרה היא למקסם את הרווחים שלכם, ולבחור עבורכם את בתי ההשקעות הטובים ביותר, בהתאמה למאפיינים ולצרכים האישיים שלכם.

מה ההבדל בין קופת גמל וקרן השתלמות?

קיימים סוגים שונים של קופות גמל, אחד מהם הוא קרן השתלמות, שנחשבת כחלק אינטגרלי מקופות הגמל, למרות ההבדלים ביניהם: קרן ההשתלמות הינה מכשיר חיסכון לטווח קצר או בינוני - מינימום 6 שנים וההפרשה לקרן ההשתלמות הינה בשיעורים שונים מבקופות הגמל. עם זאת, הטבות המס עבור קופות הגמל וקרן ההשתלמות זהות.